Kolagen

Kiedy w twoim organizmie zaczyna brakować białka młodości

Podstawowa rzecz jaka kojarzy się ze słowem kolagen to zazwyczaj zmarszczki a także starzenie organizmu. Jednakże jest to trochę błędne myślenie, gdyż kolagen jest jednym z ważniejszych białek w ludzkim organizmie. Odpowiedzialny jest za funkcjonowanie niemal każdej z tkanek.

Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem

Białko to pojawia się w organizmie niemal wszystkich kręgowców stanowiąc równocześnie element budulcowy tkanki łącznej. Sprężyste włókna mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych takich jakżeż wielkie znaczenie dla układu kostnego oraz zdrowia oczu. Kolagen jest potrzebny człowiekowi przez całe życie. Należy jednak wiedzieć iż podlega nieustannym procesom odbudowy, przebudowy oraz odnowy. Włókna kolagenowe mają dużą odporność na zgniecenia. Także z wiekiem produkcja kolagenu znacznie spada aż do momentu gdy zostaje całkowicie zabloko24wana. Następuje to ok. 70 roku życia.

Kolagen na stawy

Za mała ilość kolagenu w organizmie wnoszą za sobą poważne konsekwencje. Niedobór jak wiadomo powiązany jest z występowaniem pierwszych zmarszczek ale też utratą owalu twarzy. Utrata kolagenu jest mimo wszystko procesem nieuniknionym, aczkolwiek można skutecznie opóźnić go w czasie. Na rynku mamy do wyboru szereg suplementów diety zawierających naturalną formę kolagenu, który świetnie wchłaniany jest przez ludzki organizm. Kolagen rybi do picia cieszy się największa popularnością, a jego systematyczne przyjmowanie ma wpływ na zmniejszenie zmarszczek. Odbudowuje i tworzy komórki chrząstki stawowej oraz innych tkanek. Suplementacja kolagenowa ma wpływ również na kondycje włosów oraz redukcję cellulitu.